Si të gatuajmë antipastë me salmon, finok dhe limon të ëmbël

Si të gatuajmë “Antipastë me salmon, finok dhe limon të ëmbël” – Receta gatimi për “Antipastë me salmon, finok dhe limon të ëmbël“. Shpërndajmë ... Continue Reading →

Si të gatuajmë “Qofte me spinaq”

Si të gatuajmë “Qofte me spinaq” – Receta gatimi për “Qofte me spinaq”. Pastrojmë spinaqin, e presim dhe e skuqim mirë bashkë me qepën. Të gjithë ... Continue Reading →

Si të gatuajmë “Petulla me kos”

Si të gatuajmë “Petulla me kos” – Receta gatimi për “Petulla me kos”. Në një tas porcelani vendosim vezë, kos, kripë dhe vaj, rrihen mirë dhe shtohet ... Continue Reading →

Si të gatuajmë “Pizza të vogla me djath Filadelfia”

Si të gatuajmë “Pizza të vogla me djath Filadelfia” – Receta gatimi për “Pizza të vogla me djath Filadelfia”. Picat me filadelfia, përgatiten në ... Continue Reading →

Si te pergatisim salce kosi – receta gatimi

Si te gatuajme ose pergatisim salce kosi ose xaxiq- Receta gatimi per salce kosi. Keshilla: si te pergatitim salcen e kosit Ne vijim te ideve dhe recetave per vitin e ri apo per festa,ja ... Continue Reading →

Si te gatuajme Patatas bravas – Receta gatimi

Si te gatuajme Patatas bravas – Receta gatimi Patatas bravas – Kuzhine spanjolle. Patatas bravas jane nje pjate tradicionale e kuzhines Spanjolle, te sherbyera me shume ... Continue Reading →